Osobiste alkomaty

Coraz większą popularnością zaczynają cieszyć się wśród kierowców alkomaty osobiste, które pozwalają skontrolować zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Trudno powiedzieć co jest przyczyną wzrastającej popularności tych urządzeń – za wysokie kary nakładane na pijanych kierowców przez policję, czy też po prostu niechęć do stwarzania niebezpieczeństwa na drodze?

Alkomaty osobiste są poręcznymi, nieskomplikowanymi urządzeniami. Wszyscy wiemy, jak niebezpieczne, zarówno dla kierowcy, jak i reszty jego otoczenia może być prowadzenie samochodu po pijaku. Dlatego po imprezie warto przebadać się takim urządzeniem w celu stwierdzenia, że jesteśmy całkowicie trzeźwi.

Policjanci natomiast używają nieco innych, zmodyfikowanych alkomatów, jednak również dostępnych obecnie dla użytku osobistego. Mowa oczywiście o urządzeniach, jakimi są alkomaty z bezprzewodową drukarką. Po wykonaniu badania na trzeźwość istnieje możliwość wydrukowania naszego wyniku i zachowania go na kartce papieru.

Obecne alkomaty osobiste, czy też bardziej zaawansowane modele – alkomaty z drukarkami, nie mają na szczęście nic wspólnego z produkowaną niegdyś tandetą, która sprzedawana była kierowcom chcącym posiadać takie urządzenie. Wyniki z takich urządzeń nie miały nic wspólnego z rzeczywistością – były zaniżone lub zawyżone, a same pomiary – niedokładne. Obecne alkomaty wykorzystują najnowsze technologie badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu oraz umożliwiają zapisanie swoich danych na takim urządzeniu, lub ich wydruk. Wszystko zależy od właściciela takiego urządzenia.

Odpowiedz