Test zawartości alkoholu

Stężenie alkoholu we krwi w organizmie można badać za pomocą badań krwi, jak też zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Badanie wydychanego powietrza jest znacznie łatwiejsze i mniej kosztowne a jednocześnie można je wykonać w dowolnym miejscu. Jest to możliwe, dzięki temu, że do powietrza w płucach przedostaje się alkohol znajdujący się w krwi znajdującej się w płucach. Do badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu stosowanego są alkomaty, które są poręcznymi, nowoczesnymi urządzeniami elektronicznymi, które wykorzystują różne sensory do wykrywania zawartości alkoholu. Najbardziej dostępne a jednocześnie najmniej kosztowne są elektroniczne alkomaty, które jednak nie zapewniają tak dokładnego pomiaru jak elektrochemiczne alkomaty, jak AlcoBlow

Te używane są podczas badań realizowanych przez policję.

Pomiary w domu

Wielu kierowców zainteresowanych jest możliwością poznania informacji o stężeniu alkoholu zanim zdecydują się wsiąść do samochodu, zwłaszcza gdy spożywali alkohol nawet dzień wcześniej. Należy brać pod uwagę, że alkohol może utrzymywać się w organizmie przez wiele godzin, co zależne jest od indywidualnych predyspozycji danej osoby. Jednocześnie rozkład alkoholu zależny jest również od predyspozycji danej osoby w konkretnym dniu. Badanie alkomatem pozwala na uzyskanie pewności, co do stężenia alkoholu, co umożliwia jazdę samochodem bez ryzyka ukarania ze strony policji za jazdę pod wpływem alkoholu.

alko13

Dokładne pomiary

Jeśli pomiar ma być wykonany szybko oraz dokładnie konieczne jest korzystanie z najlepszych na rynku urządzeń, jak alkomaty elektrochemiczne stosowane przez policję. Takie urządzenia są w stanie sprawdzić się w przedsiębiorstwach, gdzie konieczne jest wykonanie wielu testów w krótkim czasie. W takim przypadku urządzenie musi mieć możliwość szybkiego dojścia do stanu gotowości do wykonania kolejnego testu po wykonaniu pierwszego badania. W profesjonalnych urządzeniach czas gotowości do wykonania kolejnego badania nie przekracza kilku sekund. Pozwala to na wykonanie wielu badań w bardzo krótkim czasie.

Odpowiedz