Czy auto skup to dobry pomysł?

Zamierzasz pozbyć się starego modelu auta i zastanawiasz się nad opcjami jego sprzedaży. Z jednej strony wczesne wstawanie i dojazd na większą giełdę samochodową, ogłoszenia w gazetach oraz Internecie, z drugiej jeden telefon do auto skupu i po kłopocie. Którą z tych opcji wybrać? O tym więcej w artykule.

Skup samochodów jest wyjściem ostatecznym w wielu przypadkach sprzedaży pojazdów używanych. O wiele większe korzyści może przynieść ten sposób pozbywania się samochodów w przypadku wyprzedaży całej floty samochodowej przez firmy logistyczne, korporacje czy szkoły jazdy, jednak dla pojedynczego człowieka może być to wyjście wątpliwe.

Kwestie finansowe
Cena samochodu, oferowana w firmie oferującej skup aut za gotówkę jest znacznie zaniżona w stosunku do innych opcji sprzedaży aut. Dlatego wystawiając samochód na giełdzie mamy większe prawdopodobieństwo uzyskania satysfakcjonującej nas kwoty pieniędzy, niż zdając się na warunki wyceny samochodu przez skup aut. To samo tyczy się ogłoszeń w gazetach oraz internetowych serwisach zajmujących się ogłoszeniami motoryzacyjnymi. Użytkownicy takich serwisów mają dostęp do wszystkich informacji odnośnie samochodu oraz widzą jego realną cenę, za którą jesteśmy w stanie sprzedać ten samochód.
Przy sprzedaży samochodu warto zastanowić się i porównać ceny, które możemy ustalić samodzielnie za obecny pojazd, a cenę oferowaną przez skup samochodów. Często może okazać się, że nasz działający wóz zostanie kupiony w atrakcyjnej cenie, jednak należy pamiętać że to my go sprzedajemy, więc kwota za niego otrzymana nie będzie miała nic wspólnego z atrakcyjnością.

Odpowiedz