Jak zdać egzamin na prawo jazdy

jazda-samochodem

Jeśli zdajesz egzamin w dużym mieście, wybierz odpowiednią godzinę na egzamin. I niech to nie będzie godzina szczytu. Wybierz czas, kiedy na mieście jest najmniejszy ruch. Nastaw się pozytywnie do egzaminu, nie uprzedzaj się do egzaminujących, nie czytaj negatywnych opinii w internecie, i tak dalej. Stres jest najczęstszą przyczyną oblania egzaminu praktycznego. Dlatego zanim do niego przystąpisz, opanuj nerwy i przygotuj się odpowiednio. Instruktorzy auto-szkoły kursy na prawo jazdy Łódź zwracają uwagę na to by kursanci dbali o dobrą widoczność w samochodzie i o swój komfort jazdy. To ważne dla bezpieczeństwa jazdy. Przed rozpoczęciem egzaminu zdejmij kurtkę (jeśli to zima), usiądź wygodnie oraz ustaw prawidłowo fotel i lusterka.

Szczegóły egzaminu na prawo jazdy

kobieta-prawo-jazdy

Teraz postaraj się skoncentrować. Skup się na wykonywaniu danej czynności i nie przejmuj niepowodzeniami. Każdemu, nawet wytrawnemu kierowcy, zdarza się, że gaśnie silnik czy nie chce wejść drążek  skrzyni biegów. To jeszcze nie powód, by wpadać w panikę. Pamiętaj też, by jeździć autem pewnie i zdecydowanie. Zbyt wolna jazda lub niepewna jest postrzegana negatywnie. Przed wykonaniem każdego manewru podczas poruszania się po mieście należy go wcześniej sygnalizować, a więc najpierw kierunkowskaz a potem zmiana pasa a nie odwrotnie. Podczas jazdy sprawdzaj, co się wokół ciebie dzieje na jezdni, zerkaj w lusterko boczne, patrz przez tylną szybę, egzaminator musi widzieć, że wiesz, co robisz i gdzie jesteś. Mów też, co zamierzasz, aby nie zaskakiwać egzaminatora określonymi manewrami. Nowością podczas obecnych egzaminów jest sprawdzanie umiejętności  hamowania silnikiem oraz  płynna zmiana biegów.

To przyda ci się w późniejszym prowadzeniu samochodu. Jeśli  przed egzaminem praktycznym nie czujesz się pewnie, wykup dodatkowe jazdy. Trzydzieści godzin jazd obowiązkowych jeszcze z nikogo nie uczyniło kierowcy rajdowego. Warto też wiedzieć, że do samochodu podczas egzaminu możesz zaprosić swojego instruktora. Jeśli masz do niego zaufanie i uważasz, że jego obecność może cię wspierać – masz do tego pełne prawo.

Jak zdać egzamin na prawo jazdy ? Sprawdź na stronie naszego partnera: http://www.mbajon.pl/?page=prawo-jazdy-na-samochody-osobowe

Odpowiedz